Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Liczniki na stonę

Świadczenia rodzinne - nowy okres zasiłkowy, nowe kryteria, nowe wysokości świadczeń rodzinnych.

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka w Szczucinie informuje, że od 01-08-2017 r. dział świadczeń rodzinnych przyjmuje wnioski o ustalenie prawa do:

  • zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego,
  • specjalnego zasiłku opiekuńczego

na nowy okres zasiłkowy który trwa od 1 listopada 2017 do 31 października 2018 r., osoby zainteresowane uzyskaniem prawa do świadczeń rodzinnych zapraszamy do składania wniosków.

Kryterium ogólne, na osobę w rodzinie, wynosi 674 zł. netto. (po pomniejszeniu o składki na ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie społeczne oraz podatek dochodowy). W przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium wynosi 764 zł. netto.

Kryterium dochodowe do specjalnego zasiłku opiekuńczego wynosi 764 zł netto.

Od listopada 2016 r. zostaną podwyższone niektóre świadczenia rodzinne, i tak np. od 1 listopada 2016 r. do dnia 31 października 2017 r. wysokość:

1. zasiłku rodzinnego, wynosi miesięcznie:

a) 95,00 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5. roku życia,

b) 124,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5. roku życia do ukończenia 18. roku życia,

c) 135,00 zł na dziecko w wieku powyżej 18. roku życia do ukończenia 24. roku życia;

2. dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania dziecka, wynosi 193,00 zł miesięcznie na dziecko, nie więcej jednak niż 386,00 zł na wszystkie dzieci

3. dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej, wynosi 95,00 zł miesięcznie na trzecie i na następne dzieci uprawnione do zasiłku rodzinnego

4. dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego:

a) 90,00 zł miesięcznie na dziecko w wieku do ukończenia 5. roku życia,

b) 110,00 zł miesięcznie na dziecko w wieku powyżej 5. roku życia do ukończenia 24. roku życia;

5. dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania,

a) 113,00 zł miesięcznie na dziecko w związku z zamieszkiwaniem w miejscowości, w której znajduje się siedziba szkoły ponadgimnazjalnej lub szkoły artystycznej, w której realizowany jest obowiązek szkolny i obowiązek nauki, a także szkoły podstawowej lub gimnazjum w przypadku dziecka lub osoby uczącej się, legitymującej się orzeczeniem o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności,

b) 69,00 zł miesięcznie na dziecko w związku z dojazdem z miejsca zamieszkania do miejscowości, w której znajduje się siedziba szkoły, w przypadku dojazdu do szkoły ponadgimnazjalnej, a także szkoły artystycznej, w której realizowany jest obowiązek szkolny i obowiązek nauki w zakresie odpowiadającym nauce w szkole ponadgimnazjalnej.

Informujemy iż w okresie zasiłkowym 2017/2018 NIE JEST wymagane zaświadczenie z Urzędu Skarbowego.