Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Liczniki na stonę

17-09-2015 r.

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczucinie informuje o możliwości wzięcia udziału w spotkaniach konsultacyjno - terapeutycznych i wspomagających dla osób stosujących przemoc oraz ich rodzin.

Spotkania będą miały charakter indywidualnych sesji lub w razie potrzeb spotkań grupowych.

Sesje odbywać się będą w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej w miesiącach październik i listopad br.

Wszystkie osoby/rodziny chcące wziąć udział w konsultacjach zapraszam do składania deklaracji uczestnictwa w terminie do 22 września br.

02-02-2015 r.

08-01-2015 r.

17-02-2014 r.

Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Od kilkunastu lat Ministerstwo Sprawiedliwości podejmuje działania mające na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, organizując „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz. U. nr 59 poz. 517). W związku z tym każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się o poradę w dniach 24 lutego – 1 marca 2014 r. do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem.

Dzięki zaangażowaniu się w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, są wyznaczone dyżury prokuratorów i asesorów w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej ul. Wyszyńskiego 2 w dniach od 24 do 28 lutego br. w godz. od 9 do 15. W tym czasie będą udzielane bezpłatne porady prawne osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Więcej informacji na temat praw osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych w kraju na ich rzecz znajduje się na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl

 

12-09-2013 r.

Pismo Starosty Dąbrowskiego z dn. 03.02.2012 r.

 

W dniu 31 października 2011 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Szczucin odbyło się pierwsze spotkanie Członków Zespołu Interdyscyplinarnego powołanego zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin. Posiedzenie zespołu zwołał Kierownik tut. Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dziewięciu osobowy zespół tworzą przedstawiciele MGOPS w Szczucinie, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, Komendy Powiatowej PolicjiKomisariat w Szczucinie, Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczucinie, Urzędu Miasta I Gminy W Szczucinie, oraz przedstawiciel jednostki Oświatowej.

W spotkaniu udział wziął również Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin. Podczas spotkania Kierownik MGOPS przedstawił istotę problemu jakim jest przemoc w rodzinie, podkreślono sam fakt współpracy reprezentantów tak wielu instytucji z całą pewnością przyczyni się do usprawnienia i skoordynowania działań na rzecz osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Na spotkaniu wybrano przewodniczącego zespołu oraz jego zastępcę. Członkowie zespołu przed spotkaniem złożyli oświadczenia o zachowaniu poufności wszelkich informacji i danych uzyskanych przy realizacji zadań w ramach pracy w zespole.

W dniu 18 listopada 2011 Kierownik MGOPS podpisał umowę na przeprowadzenie szkolenia z zakresu działania i funkcjonowania zespołu interdyscyplinarnego. Szkolenie zostało zrealizowane w dniu 5 grudnia 2011 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Szczucin.

W szkoleniu udział wzięli członkowie zespołu interdyscyplinarnego, Dyrektorzy wszystkich Szkół działających na terenie Gminy Szczucin w tym podstawowych, gimnazjum, ponadgimnazjalnych, wszyscy pracownicy socjalni, przedstawiciele poradni psychologiczno-pedagogicznej, kuratorzy społeczni i sądowi z terenu gminy. Szkolenie miało na celu przybliżyć problem przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz zaangażować i wyczulić grupę osób które mogą dostrzec zjawisko przemocy w rodzinie w związku z wykonywanymi obowiązkami służbowymi.

Wszyscy pracownicy socjalni służą pomocą dla osób, rodzin które stały się ofiarami przemocy w rodzinie. Osoby które świadkami czy też ofiarami przemocy w rodzinie mogą zgłosić problem pracownikowi socjalnemu w każdy pracujący dzień tygodnia w godzinach urzędowania. Przy gminie działa również Gminny Punkt Konsultacyjny do przeciwdziałania problemów alkoholowych, w ramach współpracy dwie osoby Punktu Konsultacyjnego członkami zespołu interdyscyplinarnego. Członkiem zespołu jest również pracownik UMiG Szczucin zatrudniony w biurze Radcy Prawnego. Wszystkie wyżej wymienione osoby pracują we wszystkich pracujących dniach tygodnia w godzinach urzędowania Urzędu Miasta i Gminy oraz gotowe do udzielania informacji, wsparcia osobom/rodzinom potrzebującym.

Poniżej galeria zdjęć ze szkolenia: