Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

Generator Wniosków Aplikacyjnych to narzędzie służące do przygotowania wniosku o dofinansowanie projektu ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego. Aplikacja umożliwia tworzenie, edycję i drukowanie wniosków o dofinansowanie projektów.

Generator wspiera beneficjentów w prawidłowym przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki poprzez dostępne instrukcje wypełniania wniosku, w formie pomocy przy każdym wypełnianym polu oraz w formie listy błędów przy walidacji wniosków.
Jak korzystać z Generatora Wniosków Aplikacyjnych?

 • Aplikacja jest dostępna przez Internet. Korzystanie z Generatora wymaga następujących minimalnych wymagań:
  • Dostęp do Internetu
  • Przeglądarka (Internet Explorer 5.01 lub wyższa, FireFox 2.0  lub wyższa)  
  • Acrobat Reader 7.0 lub wyższy 
 • Wypełnij wniosek zgodnie z poniższą instrukcją:
  • Sporządź wniosek o dofinansowanie (w trakcie wypełniania wniosku pojawiać się będzie pomoc kontekstowa w postaci dymków)
  • Dokonaj walidacji przyciskiem "Sprawdź" (walidacji poddawane są następujące części wniosku: Informacje o projekcie, Beneficjent, Charakterystyka Projektu, Oświadczenie, Szczegółowy budżet, Budżet)
  • Zapisz dane do pliku XML
  • Utwórz PDF
  • Wydrukuj z pliku PDF wniosek o dofinansowanie realizacji projektu
  • Porównaj sumę kontrolną wersji papierowej wniosku z wersją elektroniczną
  • Sprawdź wniosek przy pomocy odpowiedniej karty oceny formalnej i merytorycznej
  • Wersję elektroniczną w pliku XML razem z wersją papierową dostarcz do właściwej instytucji (zgodnie z zapisami dokumentacji konkursowej)

Poruszanie się po Aplikacji

Wniosek aplikacyjny podzielony jest na pięć części. Poruszanie się po poszczególnych częściach wniosku odbywa się z wykorzystaniem bocznego menu. Wypełnianie wniosku powinno następować zgodnie z kolejnością wskazaną w nawigacji. Aplikacja umożliwia powrót do poszczególnych części wniosku poprzez przełączanie się pomiędzy jego częściami.

Wypełnianie wniosku można przerwać w dowolnym momencie i wrócić do niego w wolnej chwili. Aby nie stracić już wprowadzonych danych należy wniosek zapisać jako plik XML na dysku lokalnym i wczytać go ponownie korzystając z przycisku "Otwórz".  
Wersja 3.2 Generatora Wniosków Aplikacyjnych

W związku z zatwierdzeniem 19 września 208 r. aktualizacji Wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, które wejdą w życie 1 października 2008 r., zmieniona zostanie również wersja Generatora Wniosków Aplikacyjnych. Dotychczasowa wersja 2.1 Generatora Wniosków Aplikacyjnych 1 października 2008 r. zostanie zastąpiona nową wersją 3.2 umożliwiającą wykazanie kosztów pośrednich objętych pomocą publiczną, jak również wykazanie kosztów pośrednich jako % kosztów bezpośrednich. Zgodnie z ww. wytycznymi przy wyliczaniu % nie będzie uwzględniany cross-financing. Dodatkowo w części pierwszej wniosku (Informacje o projekcie) dodano pole Projekt z komponentem ponadnarodowym.
Ponadto w ramach wersji 3.2 Generatora Wniosków Aplikacyjnych:

 • dodano możliwość wczytywania do GWA plików XML, które wcześniej zostały skompresowane do formatu ZIP;
 • wprowadzono zmianę sposobu wyświetlania danych w części Szczegółowego budżetu projektu oraz Harmonogramu realizacji projektu (możliwość ukrywania i odkrywania Zadań);
 • objęto mechanizmem walidacji następujące części wniosku: Oświadczenie, Szczegółowy budżet projektu, Budżet projektu (uwaga: funkcja „Sprawdź” nie pozwala na stwierdzenie, że wniosek jest poprawny pod względem formalnym);
 • udostępniono mechanizm automatycznego przeliczania tabeli 3.2.1 – Przewidywana liczba osób/instytucji objętych wsparciem EFS w ramach projektu, Szczegółowego budżetu projektu oraz Budżetu projektu po wybraniu z górnego menu funkcji „Sprawdź”;
 • wprowadzono zmianę słownika dla pola 2.2 Status prawny;
 • wprowadzono zmianę treści Oświadczenia, które składa beneficjent razem z wnioskiem o dofinansowanie.

Ponadto w nowej wersji Generator przy wprowadzaniu danych ze słowników, dodawaniu Zadań, pozycji kosztów i Etapów nie będzie przeładowywał całej strony, co powinno korzystnie wpłynąć na wydajność aplikacji.

Wprowadzenie nowej funkcjonalności aplikacji nie wpłynie na brak kompatybilności plików przygotowanych we wcześniejszej wersji Generatora Wniosków Aplikacyjnych. W celu wyświetlenia szczegółowego budżetu projektu zgodnie z doprecyzowanymi zasadami użytkownik po wczytaniu z pliku XML wniosku o dofinansowanie projektu powinien ponownie przeliczyć szczegółowy budżet projektu przez przyciśnięcie przycisku "Przelicz budżet".